Zmeškali jste
Krásnolipští pěvci

Krásnolipští pěvci

Karel Jarolímek

Rosier

Po půl století vznikla myšlenka pokusit se svolat někdejší členy zdejších pěveckých sborů a uspořádat jejich setkání za účasti členů současných i veřejnosti. Dvoudenní akce byla plná emocí, zpěvu, debat – prostě se vydařila. Publikace zachycuje nejen okamžiky setkání, ale ohlíží se i do historie krásnolipského sborového zpěvu. Více

299 Kč
připravujeme

Anotace:

Krásná Lípa, kdysi velice průmyslové město ležící u samého vstupu do Šluknovského výběžku, má jednu hezkou a zajímavou tradici: uchytil se tady sborový zpěv. Kvetl zde už od 19. století a v roce 1970 na zdejší tradice navázal sborový zpěv dětský. Postupně v Krásné Lípě vznikly čtyři pěvecké sbory: Písnička, to byly děti z mateřských škol, mladší školáci měli své Včeličky, a ti starší Lipku. Z někdejších členů dětských pěveckých sborů logicky vznikl i Krásnolipský komorní sbor. Po půl století vznikla myšlenka pokusit se svolat někdejší členy zdejších pěveckých sborů a uspořádat jejich setkání za účasti členů současných i veřejnosti. Dvoudenní akce byla plná emocí, zpěvu, debat – prostě se vydařila. Na setkání zazněly vzpomínky, všichni si prošli školu, která bývala domovem pěveckých sborů a celé to vyvrcholilo – jak jinak – společným zpíváním všech přítomných. Nu a z toho všeho vznikl sborník, který se nyní představuje nejen pěvcům, ale i široké veřejnosti, protože na úspěších krásnolipského zpěvu se podílela velká spousta lidí různých profesí, různého zaměření, ale společného zájmu.
Zalistujme tedy vzpomínkami, podívejme se do tváří některých z aktérů toho všeho a zamysleme se i nad tím, jak je možné několik desetiletí pěstovat ušlechtilý zájem, a to na velmi dobré umělecké úrovni.

Detaily:

Karel Jarolímek

Rosier

96

9788088467496

978-80-88467-49-6

148×210×10mm, 180g