Zmeškali jste
Politika nejen pro mladé

Politika nejen pro mladé

Kolektiv autorů

Rosier

Proč by se měl zapojit každý z nás a kde začít? Zájem o politiku je (nejen) mezi mladými lidmi v Česku nízký. A to je škoda, vždyť právě politika ovlivňuje život každého z nás dnes a denně. Tato kniha se snaží vyvracet mylné mínění, že politika je něco vzdáleného, složitého, špinavého, či dokonce nedůležitého. Více

299 Kč
běžná cena: 399 Kč
na skladě

Anotace:

Proč by se měl zapojit každý z nás a kde začít?
Zájem o politiku je (nejen) mezi mladými lidmi v Česku nízký. A to je škoda, vždyť právě politika ovlivňuje život každého z nás dnes a denně. Tato kniha se snaží vyvracet mylné mínění, že politika
je něco vzdáleného, složitého, špinavého, či dokonce nedůležitého. Čtenářům naopak odpovídá na časté otázky: Proč je důležité se zajímat? Jak je možné se zapojit? Kde hledat informace?
Ve třinácti přehledných kapitolách najdete vysvětlení, jak funguje dnešní rychlý svět plný informací i dezinformací, a dozvíte se o mnoha aktuálních tématech, která pálí (nejen) mladé lidi.
Publikace vznikla ve spolupráci s autorským týmem zapojeným do projektu Politika (nejen) pro mladé, který si klade za cíl šířit mezi mladými lidmi informace o politice a probudit v nich zájem o veřejné dění. Protože informovaná a angažovaná občanská společnost je základem zdravé demokracie.


Matyáš Baloun, Klára Březinová, Jan Dvořák, Alžběta Holcová, Ondřej Kaška, Richard Mittner, Matěj Kučera a Jakub Macík – to jsou autoři a autorky této knihy a zároveň osoby, které stály u zrodu projektu Politika (nejen) pro mladé (PNPM).

PNPM je spolek sdružující studenty ze středních i vysokých škol. Začal jako instagramový profi l s cílem
informovat mladé lidi o domácí, evropské i celosvětové politice a probudit v nich zájem o veřejné dění. Dnes se snaží dosahovat tohoto cíle různými cestami. Ať už skrz online kanály, jako je diskuzní síť Discord, kde probíhají pravidelné debaty, nebo Podcast (nejen) pro mladé. Činný je i v offline světě, kde pořádá přednášky a workshopy. Tato kniha je tak dalším způsobem, jak původní cíl projektu dostat k více (nejen mladým) lidem.

Detaily:

Kolektiv autorů

Rosier

2023-10-04

264

9788088467762

978-80-88467-76-2

113×169×140mm