Zmeškali jste
Kde domov můj?

Kde domov můj?

Markéta Dočekalová

Rosier

Lidské osudy jsou různé. Některé z nich jsou na očích více, jiné méně. Jméno Františka Škroupa sice známe, jeho melodii z Fidlovačky si broukáme, ale známe i jeho životní příběh? Román Markéty Dočekalové otevírá pozapomenutou kapitolu českých dějin a s detektivní bravurou sleduje osudy geniálního skladatele. Více

599 Kč
běžná cena: 799 Kč
na skladě

Anotace:

Rotterdamský příběh Františka Škroupa

Lidské osudy jsou různé. Některé z nich jsou na očích více, jiné méně.
Jméno Františka Škroupa sice známe, jeho melodii z Fidlovačky si broukáme, ale známe i jeho životní příběh? Román Markéty Dočekalové otevírá pozapomenutou kapitolu českých dějin a s detektivní bravurou sleduje osudy geniálního skladatele.
Škroup, autor hudby k naší hymně, se ocitá v nemilosti národa, který kdysi opěvoval. Praha ho zavrhne a on se vydává za sezónní pracovní nabídkou do Rotterdamu. Tam se ujímá řízení vznikající opery, komponuje, bojuje o přežití a s těžkým srdcem vzpomíná na domov, kam se už nikdy nevrátí...
Kniha vychází u příležitosti 190. výročí prvního veřejného uvedení písně „Kde domov můj“ a je nejen poctou skladbě, která přetrvává věky, ale také velkou snahou, abychom nezapomněli na jeden dávný příběh.


Markéta Dočekalová (1969) vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Začínala v Českém rozhlase, mnoho let se věnovala scenáristické práci pro různé české televize, podílela se na vzniku řady zábavných televizních pořadů a patří k autorům, kteří na svět přivedli televizní seriál Ulice. Od roku 2001 vyučuje začínající autory, provozuje literární agenturu a také nakladatelství Mám talent. Tvůrčí psaní a scenáristiku přednášela na pražské FAMU a také na Univerzitě J. A. Komenského. V současnosti působí jako pedagožka. Je autorkou mnoha učebnic (např. úspěšné trilogie Tvůrčí psaní pro každého) a dvou románů.
Její autentická literární reportáž o Františku Škroupovi tvoří důležitý dílek skládačky o jeho životě v období, kdy autora první české opery a také melodie pozdější státní hymny domácí prostředí zavrhlo.

Detaily:

Markéta Dočekalová

Rosier

2024-05-27

440

9788088467045

978-80-88467-04-5

167×235×31mm, 850g